Nagy divat volt 2015-ben a Kódolás Órája és egy halom gyerekjátékot készítő cég is előrukkolt valamilyen robottal több-kevesebb sikerrel. A LEGO biztosra megy, így 2016-ban hiszen nem kell reklámozni a szülőknek, ők mindig hozzák a formájukat. Ha egy kiskorú gyerek betéved egy boltba mindig kiharcol magának valamilyen játékot. A WeDo 2.0 280 darabból áll, motorizált robotot lehet belőle építeni, van benne alapfokú kódolás is, tudomány és informatika is, pont olyan mértékben, amitől sem a szülők és sem a kedves gyermek nem fogja majd kidobni a játékot a kukába.
Felépíthetjük így belőle Milo-t az egyszerű robotot, amit programozhatunk kódokkal is éppen mit tegyen, milyen tudással rendelkezzen, mert tanítani kell őt is, mint egy gyereket. Általános iskolások számára ajánlja a LEGO a cuccot, ezt a szerepet be is tölti, tényleg az ikonos megoldással, mint egy okostelefont kezelne a gyerek az építés és programozás közben inden egyszerűen működik és jön az elvárt siker élménye is. Vannak komolyabb projektek is a szettben, ezekhez már egy kicsit több tudás és kitartás és szülői segítség kell már azért. Építhetünk marsjárót is így akár. A WeDo 2.0 már kapható is, 160 dollárba kerül és van tanároknak is kiegészítőcsomag hozzá, ha szeretnék az iskolába is az unalmas informatikai órák helyet ezt tanítani, ez 290 dollár.
A szocializmusban faluról városba, a földművelésből gyárba kerülő nők sorsáról született a társadalomtörténész szerző kötete, a Bicikliút a hóviharban – Ingázó nők a szocialista iparban. Interjúnk.
A katonák minden kiiktatott orosz fegyveresét, harckocsiért vagy katonai létesítményért pontokat kapnak, amiket aztán értékes jutalmakra válthatnak be.
Az ellenzék szűklátókörű narratívája kizárólag a GDP-ből levezetett egyéni fogyasztásra épül. Ez a megközelítés mára elavult és túlságosan leegyszerűsítő. Szalai Piroska írása.